Nadgryzieni – 78 – Wydawnictwa, a iPad

· komentarzy 13

Kolejny odcinek za chwilę pojawi się w iTunes – dzisiaj z Norbertem z iPod.info.pl omawiamy głównie wydawnictwa na iPada oraz dlaczego „nie tędy droga.” Powiedziawszy to, na dzień dzisiejszy nie ma sensownych alternatyw, które spełniłyby oczekiwania rynku. Poza tym rozmawiamy o plotkach, w tym kolejnej o iPadzie mini, a na koniec Norbi mówi o swoich wrażeniach z Apple TV 3 oraz porusza kilka innych tematów.

Linki do poszczególnych tematów znajdziecie podczas odsłuchu samego podcastu, a szczegółowy spis treści znajduje się poniżej.

Muzyka:

Partnerem Nadgryzionych jest Audioteka.pl – serwis zajmujący się dystrybucją audiobooków do pobrania i odtwarzania na komputerze, na mp3-playerach, komórkach, sprzęcie HiFi i w autach.

Jeśli dokonujecie zakupu poprzez WWW, to wprowadzając kod promocyjny „Nadgryzieni” dostaniecie 10% zniżki!!! Niestety nie dotyczy to zakupów przez aplikację na iPhone ze względu na politykę Apple.

Jeśli macie pytania to tradycyjnie zapraszamy do komentarzy tutaj lub na Facebooku.

Subskrybujcie Nadgryzionych w iTunes — zdecydowanie najwygodniejsza metoda.

Spis treści:

 • 00:00:00.000 – Witamy!
 • 00:02:11.975 – Ivy Bridge
 • 00:10:16.775 – iPad z ekranem 7.85″
 • 00:14:09.375 – Magazyny/miesięczniki na iPadzie
 • 00:32:19.284 – Prawda o baterii w iPadzie
 • 00:38:16.742 – To w końcu 3G czy 4G?
 • 00:52:12.944 – iPad 3 jako MiFi
 • 00:55:06.109 – Apple TV 3 – wrażenia Norbiego
 • 01:01:28.298 – Premiera iPada 3 w Polsce
 • 01:13:01.548 – Coś swojego zupełnie

Zapraszamy do odsłuchu:

13 Comments

 1. Norbert, a może ta dziewczyna, która trzymała iPada2 powiedział że ekran jest cudowny to może wcześniej oglądała nowego iPada i gdy zobaczyła jak brzydki ekran jest w starym właśnie to powiedziała. Sam mówiłeś że jeżeli człowiek korzysta z nowego i wróci do starego to widzi kolosalną różnicę. Może wcale go nie pomyliła… 

 2. Nie nie. Zdecydowanie oglądała dwójkę i na jej temat mówiła

 3. iSpot tak sprzedaje iPady. Ja swojego iPada kupowalem pół roku po jego Polskiej premierze i również iPada otrzymałem w szarym tekturowym kartonie. Z tego wynika że iSpot tak dba o wizerunek Appla 

 4. na temat iSpota slyszalem juz wiele opinii, sam nie doświadczylem negatywnych wrażeń bo nie kupiłem u nich nic, to wlasnie spowodowane tymi opiniami. Powiedzieć mogę tylko, że zakup iPada w Cortlandzie była bardzo przyjemna. Sprzedawca miły, pomocny, wiedział co sprzedaje i jak to wyeksponować. Oczywiście zaproponował do iPada dodatkowo SmartCover i plecki – zaprosił do kasy i pogadał ze mną o urządzeniu. Po dokonaniu zakupu wyszedł zza lady przedstawił co znajduje się na fakturze i podziękował – bardzo fajnie przeprowadzona sprzedarz. Wiem jedno po kolejny produkt Appla pójdę do Cortlandu lub zakupie go w sklepie OnLine. 

  P.S. 
  Pozdrawiam obsługę sklepu Cortland w Katowicach. :)

 5. Hej, jak można znaleźć ta aplikacje AIR PARROTT o której mówiliście przy okazji omawiania nowego Apple TV?
  Pozdrawiam
  Maciej M.

 6. Bardzo Dziękuje :) 
  Źle wpisywałem nazwę.

  Pozdrawiam

 7. Fajny odcinek, ciagle jednak nie zgodzę sie z Norbertem odnośnie gier, iPhone/iPad/ iPod nigdy nie bedą stanowiły poważnej konkurencji do normalnych konsoli, nawet w połączeniu z Apple TV, które sam posiadam i testowałem zarówno z Real Racing 2, a także Modern Combat i wypada to naprawdę kporównaniu z PS3. A każdy kto naprawdę lubi gry zapewne posiada PS3 lub Xboxa i jeżeli już znajduje czas to decyduje sie na tego typu rozrywkę na najwyższym poziomie, podobnie jak nikt nie będzie oglądał filmu na iPadzie, gdy może w 1080p na 40″ TV .

 8. Choć jabłecznych uważam za sektę niedziałający link do odcinka był irytujący.

 9. Saddystów jak już coś. Jaki link? U mnie wszystko działa.

 10. Co do Norbi writer i Norbi writer 2 jest bardzo prosty sposób :) I nie trzeba nawet płacić za push. Wypuszczasz aktualizację do Norbi writer której jedynym celem jest jednorazowe wyświetlenie okienka po odpaleniu: „wyszedł Norbi writer 2 – kliknij aby dowiedzieć się więcej”.

 11. Będę powtarzał do znudzenia – dopóki apple nie naprawi kwestii sejwów oddzielonych od gry a deweloperzy nie zaczną robić poważnych i rozbudowanych tytułów dopóty ludzie z „dużych” konsol się nie przesiądą.

 12. Po co te magazyny mają przechodzić do newstandu? Pytam, bo nie korzystam, choć z magazynów korzystam, głównie Newsweek, Wprost.

  Nie wiem jak działa Wprost, ale tam problem czcionek o którym piszecie jest rozwiązany. Genialnie jest wykonany Light It wydawnictwa KelbyMediaGroup, który jest przygotowany do orientacji poziomej i pionowej, oraz ma bardzo czytelne czcionki, które przy powiększeniu nawet 1000% nadal wyglądają czytelnie. Nie wiem jak są przygotowane, ale wygląda jakby zamienione były na krzywe, co jest dużo lepsze niż PNG. 

  Niestety w Polsce słabo to wygląda, nawet takie iMagazine wydawany jest tak „jak to się robi w Polsce” (przytaczając Norbiego). ;)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *.


Szukasz czegoś do czytania?

Android okiem specjalistów

Wszystko o świecie Apple