Nadgryzieni – 118 – Siri podnosi spódnicę

· komentarzy 9

W dzisiejszym odcinku, nagranym znowu w innym niż zwykle terminie, staram się słuchaczowi doradzić jak najsensowniej wydać pieniądze na upgrade Mac mini 2012. Poruszamy również kwestię bezpieczeństwa Siri – jeden z czytelników Norbiego odkrył ponownie lukę w systemie. Poruszamy również temat plotek na temat premiery iPhone’a 5S i iPada 5 oraz rozmawiamy o rewolucji i ewolucji w wykonaniu Apple, wraz z najprostszymi możliwymi przykładami. Pozostałe tematy znajdziecie w spisie treści poniżej.

W tym odcinku udział wzięli:

Linki do poszczególnych tematów znajdziecie podczas odsłuchu samego podcastu, a szczegółowy spis treści znajduje się poniżej. Jeśli macie pytania to tradycyjnie zapraszamy do komentarzy tutaj lub na Facebooku.

Muzyka

 • Motocross – jingle z GarageBand dla OS X
 • LukHashWTF (z płyty Digital Memories)

Subskrypcja

Subskrybujcie Nadgryzionych w iTunes – zdecydowanie najwygodniejsza metoda. Osoby bez dostępu do iTunes zapraszam do dodania nas za pomocą kanału RSS.

Na żywo

Przeważnie w piątki, około 9:00-10:00, możecie nas odsłuchać na żywo w trakcie nagrania oraz chatować w odpowiednim module – nadajemy strumień poprzez Ustream. Konkretny termin podajemy poprzez naszego Facebooka i Twittera.

Spis treści

 • 00:00:00.000 – Witamy!
 • 00:02:00.450 – Zapraszamy na Retro Rocket Network
 • 00:02:41.403 – Pytanie od słuchacza – upgrade Mac mini 2012
 • 00:08:32.659 – Siri domyślnie daje dostęp do naszych danych
 • 00:18:04.715 – Plotki o event Apple dnia 29/06/2013
 • 00:20:43.942 – Nowa kampania reklamowa Apple – dlaczego kochamy nasze iPhone’y?
 • 00:28:24.222 – Eksperymenty i obalanie mitów
 • 00:34:33.355 – Rewolucja, ewolucja, a Apple
 • 00:39:53.644 – Mailbox został kupiony przez Dropboxa
 • 00:40:42.689 – Kevin Lynch przechodzi do Apple z Adobe
 • 00:41:07.868 – Jawbone Up w Europie

Zapraszamy do odsłuchu

Nie działa Ci player powyżej? Wywal cache z przeglądarki i odśwież stronę lub ją zrestartuj (przeglądarkę, nie stronę).

9 Comments

 1. Nadgryzieni Jupi. Już się doczekać nie mogłem.

 2. norbertcala A Wy tylko o sexie! :) Nadgryzieni

 3. Panowie, widzę, że coraz rzadziej dołączacie zdjęcia do podcastu. Szkoda. Dobrze, że jeszcze rozdziały pozostają.
  Moridin Jeśli chodzi o duże transfery danych na iPhonie i przekraczanie pakietu danych, moja siostra przekroczyła swój, na kwotę 600zł w dwa miesiące. Prawdopodobnie na piętrze w domu zanikał zasięg wifi, i filmy z Youtube dociągały się po 3g, ale to tylko przypuszczenia.

 4. Dobry odcinek, konkretny i dający do myślenia na temat bezpieczeństwa. Po odsłuchaniu pierwsze co zrobiłem to wyłączyłem Siri na zablokowanym ekranie. Odpowiedź na pytanie słuchacza/czytelnika konkretna, sam też zapewne poszedł bym w kierunku takiej modyfikacji Miniaka a pozostałą kaskę można wtedy przeznaczyć na monitor. Ogólnie odcinek nie był długi ale był napakowany konkretnymi informacjami – pozytywnie.

 5. @Nadgryzieni UE w trakcie transmisji emituje jakies 10mW, w stanie pasywnym 1-2mW, BTS z bliska to ok -70dBm na Celke,  bez porównania ;p

 6. Jeśli chodzi o Androida i ściąganie danych w tle bez wiedzy użyszkodnika, to co zostało w odcinku „zdementowane” – nie wiem jak jest teraz w Androidzie w systemie, ale kiedyś problem występował. Sam się wtedy naciąłem. 
  W wersji bodajże 2.1 opcje usypiania WiFi były ukryte w systemie, tak że nie było ich widać na pierwszy rzut oka w menusach związanych z ustawieniami sieci. By oszczędzić baterie telefon pozostawiony sam sobie wyłączał sobie w nocy WiFi bez wiedzy użytkownika. Następowało połączenie z internetem bez WiFi. Takich prób mogło być sporo, bo często płaciło się za każdą nawiązaną próbę połączenia przykładowo za 1 kb danych już było naliczanie tak samo jak za 100kb itd. Rachunki jakie przychodziły ludziom oscylowały w okolicach 1200zł zwykle (po tej kwocie operator blokował net).
  Wyprzedzając – nie była to opcja widoczna w ustawieniach, trzeba było się do niej dokopać. W tym tkwił cały problem. Nawet osoby obeznane z nowymi technologiami miały z tym problem (bo kto szuka czegoś czego istnienia by nawet nie podejrzewał?).

 7. JanKusmierski Ouch!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *.


Szukasz czegoś do czytania?

Android okiem specjalistów

Wszystko o świecie Apple