Nadgryzieni w RCS2 – Tydzień technologii – 07 – Android

· komentarzy 12

Witamy w specjalnej edycji Nadgryzionych w RCS2 – Tydzień technologii. Ta specjalna seria podcastów jest przygotowana specjalnie dla osób początkujących, nie znających lub słabo orientujących się w szczegółach dotyczących produktów Apple, ich ekosystemu, oprogramowania oraz wszelkich innych powiązanych i konkurencyjnych technologii. Powstała oczywiście dzięki współpracy z krakowskim resellerem Apple – firmie RCS Systemy Komputerowe. Przy okazji zapraszamy do odwiedzenia ich sklepu internetowego tutaj – nic Was to nie kosztuje, a nam będzie w przyszłości łatwiej organizować takie przedsięwzięcia.

Największą niespodzianką jest oczywiście móżliwość wzięcia udziału w konkursie RCS2, w którym do wygrania jest iPad wraz z piórkiem Wacom Bamboo Stylus.

W ostatnim, siódmym odcinku, skupiamy się na konkurencyjnym Androidzie, w rozmiarach zarówno komórkowych jak i tabletowych, oraz omawiamy jego wady i zalety – to może być dla niektórych interesująca alternatywa.

W tym odcinku udział wzięli:

Linki do poszczególnych tematów znajdziecie podczas odsłuchu samego podcastu. Jeśli macie pytania to tradycyjnie zapraszamy do komentarzy tutaj lub na Facebooku.

Subskrypcja

Subskrybujcie Nadgryzionych w iTunes — zdecydowanie najwygodniejsza metoda. Osoby bez dostępu do iTunes zapraszam do dodania nas za pomocą kanału RSS.

Partnerzy

Zapraszamy do odsłuchu

Nie działa Ci player powyżej? Wywal cache z przeglądarki i odśwież stronę lub ją zrestartuj (przeglądarkę, nie stronę).

12 Comments

 1. Pingback: Nadgryzieni w RCS2 – Tydzień technologii – 07 – Android | iMagazine

 2. Wojtku pochwal się jakich esencjonalnych aplikacji używasz na Nexus 7 i pokaż Home Screen jak masz ochotę ;)

 3. A ostatnie pytanie Komkursowe będzie z którego odcinka ?

 4. Nie wiem. Przeczytaj regulamin.

 5. No to ‚używałeś’. Np co do pisania oprócz Evernote?

 6. Nie ma absolutnie nic. Jest jeden edytor Markdown, który nie ma żadnego sposobu na eksport tekstu. Tylko Copy-Paste. Totalna porażka w tym względzie. Oczywiście nie konwertuje Markdown więc nie ma po co w nim pisać.

 7. Nie wiem, czy Norbert tu zagląda, ale:
  Różnica między z tabletem z Biedronki, a takim Nexusem jest dość spora:
  – Płynność działania
  – Jakość ekranu
  – Czułość ekranu
  – Lista kompatybilnych aplikacji
  – Obsługa nowszych gier
  – Jakość wykonania

  W sumie mógłbym jeszcze trochę powymyślać, ale tyle chyba wystarczy.
  Moim zdaniem jeśli ktoś chce tablet 7 cali to Nexus jest lepszym wyborem, oczywiście dla kogoś, kto nie jest już związany z ekosystemem Apple’a. Jest sporo tańszy, a osoba której będzie się chciało, znajdzie wiele przydatnych aplikacji (choć patrząc po ludziach, zwykle wystarczy im Facebook i parę gierek). iPad mini jest fajnie wykonany, ale to wciąż model przejściowy – wyjdzie Retina i nagle zaczynasz żałować wydanych pieniędzy.

 8. Świetna seria! :) Wyszło bardzo dobre słuchowisko szkoda tylko ze się kończy. Codziennie nowy podcast czekający w iTunes do odsłuchania to coś miłego. Kawał dobrej roboty!

 9. Dzięki bardzo. Staraliśmy się.


  Wojtek

 10. Zaglądam ;) dziękuję za wyjaśnienie.
  Z jednym się nie zgodzę – jeśli traktujesz Mini jako model przejściowy to równie dobrze możesz traktować wszystko jako model przejściowy.

 11. Wszystko zależy od punktu widzenia ;-). Moim zdaniem jest przejściowy w podobnym sensie, jak pierwszy iPad. Druga generacja miała o niebo lepszą wydajność, inną obudowę i do dnia dzisiejszego jest dostępna w sprzedaży. Tymczasem pierwszy iPad nie dostał nawet aktualizacji do iOS6.

  Mini wyznacza standardy jeśli chodzi o obudowę, smukłość i wykonanie, ale niedługo dostanie Retinę i lepszy procesor oraz GPU. Wiem, że postęp technologiczny jest nieunikniony i zawsze wyjdzie coś lepszego, ale w przypadku produktów Apple’a można, moim zdaniem, kupić mniej i bardziej przyszłościowe produkty:

  iPad 1 gen., iPad 3 gen., iPad mini (może również iPad 4 gen., bo w nowym modelu będzie nowa obudowa) – te produkty uważam za przejściowe
  iPad 2 gen., iPhone 4S i 5 – te są (lub były) bardziej przyszłościowe i na 2 lata spokojnie wystarczą

  Aha, no i żeby było jasne, mówię z perspektywy osoby, która zmienia sprzęt średnio co 2 lata, ale w sumie ta seria miała być bardziej dla takich przeciętnych userów, więc chyba pasuje.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *.


Szukasz czegoś do czytania?

Android okiem specjalistów

Wszystko o świecie Apple