Nadgryzieni w RCS2 – Tydzień technologii – 01 – iPhone i iPad

· komentarzy 11

Witamy w specjalnej edycji Nadgryzionych w RCS2 – Tydzień technologii. Ta specjalna seria podcastów jest przygotowana specjalnie dla osób początkujących, nie znających lub słabo orientujących się w szczegółach dotyczących produktów Apple, ich ekosystemu, oprogramowania oraz wszelkich innych powiązanych i konkurencyjnych technologii. Powstała oczywiście dzięki współpracy z krakowskim resellerem Apple – firmie RCS Systemy Komputerowe. Przy okazji zapraszamy do odwiedzenia ich sklepu internetowego tutaj – nic Was to nie kosztuje, a nam będzie w przyszłości łatwiej organizować takie przedsięwzięcia.

Największą niespodzianką jest oczywiście móżliwość wzięcia udziału w konkursie RCS2, w którym do wygrania jest iPad wraz z piórkiem Wacom Bamboo Stylus.

W pierwszym odcinku skupiamy się na iPhone’ach i iPadach i staramy się w prosty sposób przybliżyć wszystkie obecnie na rynku dostępne modele.

W tym odcinku udział wzięli:

Linki do poszczególnych tematów znajdziecie podczas odsłuchu samego podcastu. Jeśli macie pytania to tradycyjnie zapraszamy do komentarzy tutaj lub na Facebooku.

Subskrypcja

Subskrybujcie Nadgryzionych w iTunes — zdecydowanie najwygodniejsza metoda. Osoby bez dostępu do iTunes zapraszam do dodania nas za pomocą kanału RSS.

Partnerzy

Zapraszamy do odsłuchu

Nie działa Ci player powyżej? Wywal cache z przeglądarki i odśwież stronę lub ją zrestartuj (przeglądarkę, nie stronę).

11 Comments

 1. Pingback: Nadgryzieni w RCS2 – Tydzień technologii – 01 – iPhone i iPad | iMagazine

 2. Panowie, proszę więcej na temat dostępu do danych zlokalizowanych na zewnętrznych dyskach albo NAS z iPhone/iPada. Szkoda też, że nie było nic o iPodzie Touch. Kilku moich znajomych używa właśnie iPoda Touch do czytania w autobusach/pociągach ze względu na rozmiar.

 3. Który model iPada jest nagrodą?

 4. O fajnie jest Norbert. W końcu :)

 5. Co do dyskusji o iPhone’ach – jakoś trudno zgodzić mi się z Norbertem w kwestii opłacalności poszczególnych modeli. Moim zdaniem iPhone 4 jest już przeżytkiem i za cenę 1649 zł nie poleciłbym go nikomu. Użytkownik o niewygórowanych potrzebach po pierwsze nie kupuje telefonów za taką cenę (a jeśli to robi to po prostu przepłaca), a po drugie za taką kwotę może nabyć wiele konkurencyjnych produktów (choćby Sony Xperia T), które będą wystarczające nawet dla wymagających użytkowników (i chociażby przy przeglądaniu Internetu są od iP4 po prostu szybsze).

  Z kolei iPhone 4S jest moim zdaniem bardziej opłacalny, jeśli zdecydujemy się poszukać okazji na aukcjach. Po premierze piątki dużo sprzedawców zeszło z ceną poniżej 2000 zł, więc różnica z iPhonem 5 jest już wyraźna. Poza tym 4S ma bardzo wydajną grafikę, więc jeszcze kilkanaście miesięcy nawet z grami problemu nie będzie, a dodatkowo 4S dostanie zapewne aktualizację do iOS7 (iPhone 4 już niekoniecznie).

 6. Ale pomijasz zalety iPhone’a które dla niektórych są powodem zakupu tego telefonu. Czasami ważniejszy jest App Store oraz jego zawartość niż to jaki model się ma i tym samym konkurencja odpada.

 7. Obecna sytuacja z dostępnością na rynku trzech różnych iPhonów nie jest wcale wyjątkowa. W ubiegłym roku mieliśmy przecież w ofercie Apple iPhony 4S, 4 i 3GS.

 8. Jeśli dobrze pamietam to Norbertowi chodziło o fakt że wszystkie mają Retinę.

 9. „W tym momencie mamy na rynku taką dość nietypową sytuację jak na yyyyy Appla, która rzadko miała jak by swoją…, miała miejsce, a chyba nawet nie miała jeśli chodzi o iPhony, czyli mamy dostępne trzy różne modele: można kupić najtańszy model iPhona 4, można kupić iPhona 4S czyli jego wyglądającą tak samo wersję ale z dużo lepszym…, lepszą zawartością, dużo szybszą, oraz można kupić najnowszego iPhona 5. I są to trzy niezależne modele, które są ciągle w ofercie, czyli jest to bardzo szerokie spektrum od telefonu, który jest dość tani i kosztuje około tysiąca chyba pięciuset złotych w wolnej sprzedaży, aż po model eeeee, aż po model iPhone 5, który… którego ceny to już są głównie zależne od tego w jakich np. go operatorzy ofertach sprzedają.”

  Wiem, czepiam się. :-)

 10. Pisz do @norbertcala :-))

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *.


Szukasz czegoś do czytania?

Android okiem specjalistów

Wszystko o świecie Apple