Nadgryzieni – 33 – Apple ani nie zaprzecza, ani nie potwierdza

· komentarzy 17

Nadgryzieni

rozmowy o Apple

Odcinek 33

Nadgryzieni – 33 – Apple ani nie zaprzecza, ani nie potwierdza

Ostatnio pojawiało się mało ciekawych informacji, więc skupiamy się na szerszym omówieniu tych co są oraz pod koniec dosyć długo rozmawiamy o iPadzie w różnych rolach do fotografii, w tym do obróbki zdjęć. Mamy też bodajże trzy pytania do słuchaczy i bylibyśmy wdzięczni za jakieś dłuższe komentarze na ten temat …

Jeśli macie pytania to tradycyjnie zapraszamy do komentarzy tutaj lub na Facebooku.

Subskrybujcie Nadgryzionych w iTunes — zdecydowanie najwygodniejsza metoda.

Spis treści:

 • iMagazine.pl w nowej odsłonie
 • Samsung Galaxy S II — godne zastępstwo dla iPhone’a?
 • Apple Store 2.0
 • Płacenie za pomocą Square
 • Pytanie do słuchaczy: czy Apple kupi operatora komórkowego?
 • Uwaga na phishing mailowy!
 • AppleCare nie zaprzecza, ani nie potwierdza czy Twój Mac jest zainfekowany MacDefenderem
 • Weather HD dla Mac
 • Playboy dla iPada bez cenzury
 • Spoti.pl — magazyny online dla iPada — prosimy Was o ocenę
 • Przypominajka: klawiszowe tips & tricks dla iOS
 • Apple otrzymało patent na Aperture dla iPada
 • Rozważamy jak iPada wykorzystać do mniej lub bardziej zaawansowanej fotografii
 • Mały tabletowy teaser …

Zapraszamy do odsłuchu:

17 Comments

 1. Na koniec Wojtku najciekawsze jak dla mnie pominąłeś. Aplikacje do prezentowania swojego portfolio. Możesz podać jakieś które znasz?

 2. właśnie tez na to czekałem – jaki to jest ten wyjątkowy za 30Eur ? druga sprawa zapomniałeś powiedzieć jak usunąć MacDefendera.

 3. Jeśli chodzi o kwestię potencjalnego zakupu operatora komórkowego przez Apple, zadaliście sobie pytanie, czy Apple chciałoby być także operatorem. Ja myślę, że Apple chciałoby się bogacić – bez względu na ideę, wszystkie firmy mają przecież taki cel. Cofając się kilka lat wstecz, moglibyśmy w ten sam sposób zapytać się czy Apple chciałoby być producentem telefonów komórkowych. 

  Co się tyczy procedury stosowanej w Apple Store, to jak dla mnie sprawa też jest prosta. Jeśli pracownik sklepu potwierdzi użytkownikowi infekcję, ten wyjdzie stamtąd i zacznie opowiadać znajomym, że powstają już wirusy na Mac OS X, bo on już jednego miał. Mit o bezpiecznym systemie zacznie runąć.  Zaprzeczyć też mu nie pozwalają, żeby w razie problemów, nikt nie mógł powiedzieć, że pracownik oficjalnie przyznał, że komputer nie był zainfekowany. Ta procedura ma po prostu sprytnie nie nazywać problemu. 

  Wtrącając swoje 3 grosze do tematu aplikacji pogodowych – wszystkie, o których mówiliście wyglądają znakomicie. Jeśli jednak zależy Wam przede wszystkim na skuteczności prognozy, to polecam UM Meteo na iOS, która jest czytnikiem modelu UM Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Nigdy mnie jeszcze nie zawiodła, a opady można przewidzieć z dokładnością 15 minut. 

  Rzeczywiście szkoda, że mówiąc o wykorzystaniu iPada do fotografii nie wspomnieliście o aplikacjach do tworzenia i prezentacji portfolio. Wiem po sobie, że jak tylko wyposażę się w iPada, pierwsze dwie aplikacje jakie na niego kupię, to będzie Portfolio for iPad i FolioBook Photo Portfolio. Chętnie dowiedziałbym się czym się różnią, czy obsługują zdjęcia w dużych rozdzielczościach i paru innych szczegółów. 

 4. A to będzie temat na kolejny odcinek. :)

 5. Jest opisana procedura krok po kroku na MakoweABC.pl

 6. Rzeczywiście szkoda, że mówiąc o wykorzystaniu iPada do fotografii nie wspomnieliście o aplikacjach do tworzenia i prezentacji portfolio. Wiem po sobie, że jak tylko wyposażę się w iPada, pierwsze dwie aplikacje jakie na niego kupię, to będzie Portfolio for iPad i FolioBook Photo Portfolio. Chętnie dowiedziałbym się czym się różnią, czy obsługują zdjęcia w dużych rozdzielczościach i paru innych szczegółów.

  Odcinek wtedy trwałby 2 godziny. Będzie o tym w którymś z kolejnych na pewno …

 7. Mam nadzieję do tego czasu wyposażyć się w iPada i przetestować je samemu :)

 8. Jeszcze nie przesłuchałem całego podcastu, ale zaciekawił mnie wątek rzekomego przejęcia któregoś z operatorów sieci komórkowych przez Apple.

  Od razu piszę, że nie wieżę w to aby Apple przejęło jakąkolwiek sieć w USA, raczej sądzę że Apple było by w stanie podporządkować sobie operatorów do swoich produktów i usług. To że prawdopodobnie sieci komórkowe zmierzają jedynie do transmisji danych i Apple było by pierwsze nie znaczy że wygrało by w tej bitwie. AT&T, Verizon to są operatorzy z takim asortymentem że wprowadzenie tej samej usługi, choćby kupno pakietu kilku mb na rozmowy itp. jeśli było by opłacalne zostało by wprowadzone wcześniej niż Apple zdołało by wziąć drugi oddech, tym bardziej jak to ma być tylko po danych potrzebne są nadajniki w odpowiedniej technologii których czwarty operator w USA nie posiada. I jeszcze,jeszcze coś, temat rzeka.

  Do Apple nie pasuje mi plakietka operatora jak i im samym chyba też nie, oczywiście tak jak na pisał Miłosz kto by pomyślał kilka lat temu że Apple będzie producentem telefonu, ale jednak Apple  operator w ogóle mi nie pasuje, i uważam że Apple będzie raczej dążyć do większego podporządkowywania sobie operatorów po to aby m.in rozwinąć usługę FaceTime.
  Podporządkowywanie, to im wychodzi najlepiej, a najlepszym przykładem jest choćby adaptacja micro sim na rynku, czy specjalna oferta internetu dla iPada od at&t.

 9. Pingback: Nadgryzieni – 33 – Apple ani nie zaprzecza, ani nie potwierdza

 10. O to widzę, że plany szybko postępują! Tak się iOS spodobał?

 11. Wydajesz się być zaskoczony :)

 12. @meewosh:disqus No bo marudziłeś, że budżetu brak itp. że się iPada 3 doczekasz itd. ;-)

 13. Nie marudziłem, finansowo miałem inne priorytety, więc narzekałem :) iPhone jednak ogromnie zachęcił mnie do iOS na większym ekranie, więc kombinuję.

 14. Zgadzam się z opinią o UM Meteo :) Od dawna przez WWW sprawdzałem, ostatnio znalazłem to też na iOS. Najlepsza prognoza jaka jest…

 15. fajne fajne… podoba mi sie z androidem wasz dialog. Sam posiadam HTC Desire HD i jest super. Sense w nim jest ok. powinniscie przetestowac HTC sensetion jak wyjdzie wtedy rozdzielcosc itp.. was zaskoczy.. pozdrawiam

 16. fajne fajne… podoba mi sie z androidem wasz dialog. Sam posiadam HTC Desire HD i jest super. Sense w nim jest ok. powinniscie przetestowac HTC sensetion jak wyjdzie wtedy rozdzielcosc itp.. was zaskoczy.. pozdrawiam

 17. Staram się zdobyć HTC Sensation, ale na razie nic się nie udaje.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *.


Szukasz czegoś do czytania?

Android okiem specjalistów

Wszystko o świecie Apple