Nadgryzieni – 28 – Jak idziecie do burdelu to zostawcie iPhone’a w domu

· komentarzy 8

Nadgryzieni

rozmowy o Apple

Odcinek 28

Jak idziecie do burdelu to zostawcie iPhone’a w domu

Udało nam się dzisiaj, pomimo pięknej pogody, skupić na nagraniu kolejnego odcinka. Norberta dzisiaj niestety zabrakło — twierdzi, że to przez zatkany nos, ale podejrzewam, że udał się gdzieś poopalać, bo pogoda rzeczywiście znakomita.

Poruszyliśmy dzisiaj temat wyników finansowych Apple za Q2 2011, na chwilę pauzując przy MobileMe i iWork, wspominając przy okazji o tym czy warto czekać na nowe iMaki czy nie … Dłużej natomiast zatrzymaliśmy się przy temacie SSD w związku z szybszymi dyskami w MacBookach Air oraz najnowszych testach MacBooka Pro 13″ (2011) z SSD. Dalej to już tematy mobilne: streaming Flash na iPada od Adobe, dominacja iOS nad Androidem, o śledzeniu nas przez własnego iPhone’a oraz specjalnej obudowie firmy 2Phone, która umożliwia korzystania z dwóch kart SIM jednocześnie. Na koniec zostawiliśmy temat białego iPhone’a 4 i 5 oraz chwalimy odkrycie możliwości tetheringu iPada z pomocą iPhone’a 3GS za pomocą Bluetooth. Zapraszamy!

Jeśli macie pytania to tradycyjnie zapraszamy do komentarzy tutaj lub na Facebooku.

Subskrybujcie Nadgryzionych w iTunes — zdecydowanie najwygodniejsza metoda.

Spis treści:

 • Wyniki finansowe Apple;
 • Koniec promocji na MobileMe i iWork;
 • Nowe iMaki już niedługo?
 • MBA z szybszym SSD;
 • SSD w MBP 13″ early-2011;
 • Streaming Flash za pomocą HLS;
 • Dominacja iOS nad Androidem;
 • Zapisywanie położenia iPhone’a i iPada 3G przez iOS 4;
 • 2Phone dla iPhone — dwie karty SIM;
 • Hotspot osobisty za pomocą iPhone 3GS i iPad;
 • Biały iPhone 4;
 • iPhone 5.

Zapraszamy do odsłuchu:

8 Comments

 1. Pingback: Nadgryzieni – 28 – Jak idziecie do burdelu to zostawcie iPhone’a w domu | Makowe ABC

 2. Jak zwykle super :), a skoro była mowa o sugestiach: miałbym prośbę, Wojtku moze będziesz wrzucać linki a propos tematów o których rozmawiacie, we wpisie. Nie ma dla mnie różnicy czy publikujesz w mp3 czy AAC – i tak słucham w drodze (nie mam nawet najczęściej mozliwosci spojzec na ekran iP), ale po przesłuchaniu i powrocie do domu z chęcią obejzalbym produkty o których mówicie.

  BTW mam nadzieje ze premiera iP5 przusunie sie na wrzesień – akurat kończy mi sie kontrakt i nie miałbym problemów z wyborem telefonu.

 3. Pijąc do zmiany w nadgryzionych na wstępie proszę! Nie zmieniajcie nadgryzionych rozmowy o Apple w rozmowy o Apple i tech bo wyjdzie z tego taka sama katastrofa co z transformacji Apple Blog TV w The Geek Show gdzie z podcastu o apple zrobił się podcast o tech co jest bez sensu skoro to ma być podcast/videocast/serial o Apple, chyba że już nie jest od wejscia Pawła Opydo.

  Tak jak mówił Dominik, nie da się mówić tylko o Apple bo też inne firmy i produkty muszą mieć jakiś w tym udział aby w ogóle mówić o nim więc obecny stan dużo o Apple trochę o tech jest jak najbardziej w porządku i jeśli chcecie rozbudować firmę to stwórzcie nowy produkt obok Nadgryzionych, tylko bez konsekwencji dla niego samego.

  Osobiście uważam że jeszcze jest trochę za wcześnie ale pomyśleć nie zaszkodzi i można coś nowego wprowadzić, tylko trzeba pamiętać aby się trzymać wybranych zasad prowadząc podcast o tech, bo mówiąc o Apple mamy prostą sprawę jest iphone,ipad,mac’i itd. gdzieś się to kończy a w Tech trzeba ustalić o czym dokładnie chcecie mówić bo możliwości jest mnóstwo lub po prostu można mówić o tym co w ostatnim tygodniu was najbardziej zaciekawiło. Opcji jest wiele ale sądzę że jak solidnie się zastanowicie i podejmiecie właściwą decyzję to może wyjść z tego coś na prawdę fajnego :)

 4. Ale my sugerowaliśmy co innego – równoległe serie Nadgryzionych – rozmowy o czymś tam. Nie zastapiłyby oodcastu o Apple.

 5. Wbrew pozorom to sporo pracy.

 6. ciekawa informacja to jest – duże pole do popisu: „wyprowadź mojego iphone-a na spacer” ;) i szef będzie kontent, że byłeś u klienta – żona zobaczy, że faktycznie byłeś u kolegi Józka ;) byleby iphone wrócił z tego spaceru z ‚wyprowadzaczem’ ;) a kaska za spcerek zawsze wpadnie – spółdzielnie studenckie do dzieła.

 7. Modem internetowy z iPhone do iPad po Bluetooth działa również na iP 3G.

 8. Pingback: Rozmowy o Apple Nadgryzieni – 28 Jak idziecie do burdelu to zostawcie iPhone’a w domu

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *.


Szukasz czegoś do czytania?

Android okiem specjalistów

Wszystko o świecie Apple