Nadgryzieni – 117 – Czy możemy prosić wersję z angielskimi napisami?

· komentarzy 7

Dzisiejszy odcinek nagraliśmy świeżo po dwóch dużych wydarzeniach. Tym większym1 było ogłoszenie przez Google, że zamykają Google Readera, a mniejszym wczorajsza premiera Samsunga Galaxy S 4. Dosyć szczegółowo i bardzo subiektywnie – jak zwykle – omawiamy oba te wydarzenia i zbaczamy na kilka innych tematów, między innymi Norbert z Dominikiem omawiają swoje FitBity oraz jak integrują się z różnymi serwisami. Na koniec mamy do Was, drodzy słuchacze, ogromną prośbę – pomóżcie nam w ustaleniu paru szczegółów dotyczących BotNT – planowanej przez nas Battle of the Nawigacje Telefonowe.

W tym odcinku udział wzięli:

Linki do poszczególnych tematów znajdziecie podczas odsłuchu samego podcastu, a szczegółowy spis treści znajduje się poniżej. Jeśli macie pytania to tradycyjnie zapraszamy do komentarzy tutaj lub na Facebooku.

Muzyka

 • Motocross – jingle z GarageBand dla OS X
 • LukHashWTF (z płyty Digital Memories)

Subskrypcja

Subskrybujcie Nadgryzionych w iTunes — zdecydowanie najwygodniejsza metoda. Osoby bez dostępu do iTunes zapraszam do dodania nas za pomocą kanału RSS.

Na żywo

Przeważnie w piątki, około 9:00-10:00, możecie nas odsłuchać na żywo w trakcie nagrania oraz chatować w odpowiednim module – nadajemy strumień poprzez Ustream. Konkretny termin podajemy poprzez naszego Facebooka i Twittera.

Spis treści

 • 00:00:00.000 – Witamy
 • 00:01:43.555 – Ogłoszenia parafialne
 • 00:03:53.415 – OS X 10.8.3
 • 00:08:08.748 – Google zamyka Google Readera
 • 00:24:20.095 – FitBit One i Zip – integracja z innymi systemami fitness
 • 00:38:32.736 – Phil Schiller udziela dwóch wywiadów w dniu premiery Samsung Galaxy S 4
 • 00:46:53.346 – Samsung Galaxy S 4 i cukierki
 • 01:08:08.700 – BotNT – Battle of the Nawigacje Telefonowe – pomóżcie nam!

Zapraszamy do odsłuchu

Nie działa Ci player powyżej? Wywal cache z przeglądarki i odśwież stronę lub ją zrestartuj (przeglądarkę, nie stronę).

 1. MSPANC.

7 Comments

 1. a ja zacząłem korzystać z Google Readera jakiś miesiąc temu :)

 2. BotNT – Nokia Drive!

 3. Właśnie obejżałem pokaz Samsunga Galaxy S4.
  Jako człowiek zajmujący się profesjonalnie rekalmą i tu mówię strikte o ATL’u, uważam, że prezentacja wnisła trochę świeżości. Pokaz był zbudowany na konkretnym pomyśle. Oglądając wcześniejsze prezentacje – microsoft surface, google nexus. Uważałem je za kopie stylu Apple, co było dla mnie zbyt pospolite. Tutaj no może rzeczywiście poza wydtąpieniem pana z centrali samsunga, którego retoryka w mojej opinii była delikatnie mówiąc szorstka, było to przedstawione naprawdę ok.

 4. Google uśmierciło Readera z jednego powodu – nie mogli wyświetlać za jego pomocą reklam, ponieważ większość użytkowników używało go tylko do synchronizacji. W tym samym czasie Google zaczęło usuwać z Google Play aplikacje na Androida blokujące wyświetlanie reklam. Google żyje z reklam, więc dąży do usunięcia wszystkiego co przeszkadza w wyświetlaniu reklam, czyli zmniejsza ich dochody.

 5. Google Reader jest cienki. Pulse jak dla mnie rewelacja, korzystam z niego od 2 lat prawie. „Co będzie jak Google zamknie Gmail” – Wojtek, to by było gorsze od końca świata :)

 6. Wojciech Stępkowski Ja liczę na to, że Dropbox zrobi własną pocztę wspólnie z Mailbox.

 7. jlucz Rychło w czas!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *.


Szukasz czegoś do czytania?

Android okiem specjalistów

Wszystko o świecie Apple