Nadgryzieni – 116 – Norbert puszcza się za darmo, ale wybiera partnerkę

· komentarzy 17

W dzisiejszym odcinku Norbert opowie Wam o „sprzedajnych dzifkach,” dlaczego woli wybierać partnerkę, z którą ś… o której bloguje, a my z Dominikiem krótki omawiamy Fuji X100S. Poza tym krytykujemy Apple za to jak traktują Polskę, rozmawiamy trochę o hackintoshach, Philu Schillerze oraz Andy Ihnatko. Zapraszamy.

W tym odcinku udział wzięli:

Linki do poszczególnych tematów znajdziecie podczas odsłuchu samego podcastu, a szczegółowy spis treści znajduje się poniżej. Jeśli macie pytania to tradycyjnie zapraszamy do komentarzy tutaj lub na Facebooku.

Muzyka

 • Motocross – jingle z GarageBand dla OS X
 • LukHashWTF (z płyty Digital Memories)

Subskrypcja

Subskrybujcie Nadgryzionych w iTunes — zdecydowanie najwygodniejsza metoda. Osoby bez dostępu do iTunes zapraszam do dodania nas za pomocą kanału RSS.

Spis treści

 • 00:00:00.000 – Witamy
 • 00:02:08.700 – Nowy Newsfeed na Facebooku
 • 00:07:35.687 – Pytanie od słuchacza i czytelniczki
 • 00:18:12.334 – ProjectQ od Quo Computer
 • 00:27:51.138 – iPhone’owe plotki
 • 00:33:18.318 – Phil Schiller tweetnął
 • 00:43:11.320 – Specjalna „promocja” w iTunesie, Angry Birds za darmo
 • 00:47:19.087 – Siri w najnowszym Ferrari
 • 00:56:40.798 – Norbert puszcza się za darmo, ale wybiera partnerkę
 • 01:08:29.611 – Andy Ihnatko przesiada się na Androida
 • 01:13:30.861 – Fuji X100S

Zapraszamy do odsłuchu

Nie działa Ci player powyżej? Wywal cache z przeglądarki i odśwież stronę lub ją zrestartuj (przeglądarkę, nie stronę).

17 Comments

 1. norbertcala Hi Norbert mam pytanie. Czy iphone4 model A1332 EMC 380B bedzie dzialal w polsce? Chce wyslac siostrze zeby kozystala. Dzieki.

 2. sebastianj30 Tak – jeśli nie ma simlocka

 3. norbertcala simlicka zdejmuje mi At&T po 2 latach zakonczonej umowy. Tak ze super. Jutro wyplywa do Polski. Dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.

 4. Z tym że Eizo i Delle świecą tak samo, to zdecydowanie się nie zgodzę. Dell wali jak spawara w porównaniu do Eizo. Zresztą iMac też. W okolicach 200 luxów da się komfortowo pracowac z podświetleniem na minimum, a Eizo nie będzie raziło po oczach już przy sporo słabszym świetle. Ale jeśli komuś świecenie iMaca odpowiada, to Della też będzie OK.

 5. Nadgryzieni myślałam,że dziś Umalowani? no i kiedy Zbotoksowani?;)

 6. Gwarancja na iPhone’a, iPad’a: http://www.apple.com/legal/warranty/products/iphone-english.html
  „IMPORTANT RESTRICTION FOR iPHONE AND iPAD SERVICE.
  Apple may restrict warranty service for iPhone and iPad to the country where Apple or its Authorized Distributors originally sold the device.”
  Czyli koniec końców Apple może, ale nie musi ograniczyć serwis gwarancyjny.

 7. Ciesze się Wojtku, że jesteś w tym towarzystwie bo bez Ciebie podcast byłby tak skrzywiony i fanboyski do bólu
  – wręcz nieznośny! I zauważam to od ładnych kilku odcinków. Dziękuję!

 8. sprawdziłem to cuś Quo Computer – Wojtek to chyba był żart że ta obudowa jest do zaakceptowania. Jak można nawet pomyśleć, nie wspominając o porównaniu do iMaca. Taka stodoła na biurku + monitor della wypalający oczy i wyglądający jak pawilon GS z eternitem. PO miesiącu wyrzuciłbyś przez okno zestaw na który nie dało by się patrzeć.

 9. Nie jestem przekonany co do tych badań F-Secure. Skąd oni biorą te liczby? Zakażeń na Symbianie wydaje się strasznie dużo w porównaniu do Androida. Ile % ludzi ma Symbiana, a ile Androida?

 10. @TomaszKlaus Haha mam właśnie takie obawy. Tyle że obudowa pod biurkiem. Ta czerwona akurat mi się podoba. Jedyna na razie.

 11. @debugger_pl Widziałem tylko to niewiele mówi nam dopóki ktoś nie poda konkretnej sytuacji, w której był zaakceptowany lub odrzucony. :-/

 12. @Moridin  Dokładnie. Szkoda, że nie można założyć iż Apple w większości przypadków (np. zakup iPhone’a w USA, a serwis w Polsce) pójdzie na rękę klientowi, a odrzuci jedynie w bardzo specyficznych okolicznościach – byłoby to bliskie ideału.
  W sprawie gwarancji (na obszarze UE) można jeszcze przeczytać: http://www.apple.com/pl/legal/statutory-warranty/
  Szczególnie interesujące jest: „Naprawa lub wymiana za granicą: Tak (5)”.
  (5). Apple może ograniczyć usługę w zakresie iPada i iPhone’a do EOG i Szwajcarii.

 13. @debugger_pl Prawdopodobnie wszystko wyjdzie dopiero jak ktoś to przerobi na własnym przykładzie.

 14. Witam. Mój tato zakupił sobie iPhona 4S w Piotrkowie Trybunalskim w jakimś salonie X. Telefon działał do czasu, aż mikrofon przestał działaćprawidłowo (działał z 5 sekundowym opóźnieniem). Sprawdziłem IMEI na stronie Apple – wszystko było ok, gwarancja aktywna od pierwszego uruchomienia. Poszedłem do serwisu iMad w Krakowie. Tam sprawdzili, że iphone pochodzi z dystrybucji na Arabię Saudyjską i w sumie nie powinni go przyjmować. Ale ze względu, na to że jest na gwarancji to go przyjęli na serwis. Dostałem nowy model i wszystko gra. Tak, że warto próbować.

 15. Dzieki za ciekawy odcinek choć na końcu przysnąłem razem chyba z Norbertem  .  Aparaty mało mnie interesują – mam Sony A37  (pewnie by mnie Wojtek wyśmiał i zjechał ) , ale przyjąłem do wiadomości fakt że może kogoś to interesuje….

 16. moridin_ pewnie grzebali coś w API.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *.


Szukasz czegoś do czytania?

Android okiem specjalistów

Wszystko o świecie Apple