PADcast #302 – Nemesis

Czy udało się powtórzyć sukces remake’u dwójki?

Jak zapowiadali, tak zrobili. Odcinek 302 trafia do Waszych uszu znacznie szybciej niż sugerowałaby to średnia częstotliwość ostatnich PADcastów. Potraktujcie to jako jeden z pozytywnych skutków ogólnoświatowej pandemii.

Tymczasem wspomniane wydarzenia zaczynają wpływać także negatywnie na branżę gier wideo. Choć dotychczas słyszeliśmy głównie o rekordowym zainteresowaniu, tym razem wieści nie są optymistyczne. The Last of Us Part II zalicza opóźnienie i nie ma nawet daty premiery. Jak bardzo nas to martwi i co z kolejnymi dużymi premierami – o tym toczy się dyskusja otwierająca odcinek.

Później nastał czas gier – najpierw pastwiliśmy się nieco na Ghost Recon: Breakpoint, które trzeba przyznać jest produkcją bardzo wdzięczną do tego. Głównie za sprawą naprawdę dużych aspiracji i wielu ciekawych mechanik, które jednak giną… w… usłyszycie czym.

W kąciku indyczym wynalazł prawdziwą perełkę dla fanów Darkest Dungeon – Deep Sky Derelicts, dlatego jeśli wspomniany tytuł przywodzi Wam pozytywne wspomnienia, koniecznie się zainteresujcie. Robert odgrzebał za to Divinity: Original Sin 2, o którym chwilę wspomina (głównie przez to, że poza 50h w tę grę w nic innego nie grał).

Ostatnie dwie produkcje to nowości – Ori and the Will of the Wisps jak zwykle czaruje oprawą i muzyką, choć w kwestii gameplayu jest już bardziej polaryzujące. Podobne określenie pasuje do remake’u Resident Evil 3, które prawdopodobnie nie powtórzy sukcesu dwójki. 

To tyle na dzisiaj, do usłyszenia w kolejnym odcinku!

W odcinku udział wzięli:

Tematy:

  • The Last of Us Part II opóźnione. Do kiedy?

Gry:

  • Ghost Recon: Breakpoint 2.0
  • Deep Sky Derelicts
  • Divinity: Original Sin 2
  • Ori and the Will of the Wisps
  • Resident Evil 3

Subskrypcja

Subskrybujcie PADcast w iTunes – zdecydowanie najwygodniejsza metoda. Osoby bez dostępu do iTunes zapraszam do dodania nas za pomocą kanału RSS.

Zapraszamy do odsłuchu


Nie działa Ci player powyżej? Wywal cache z przeglądarki i odśwież stronę lub ją zrestartuj (przeglądarkę, nie stronę).

Komentarze są zamknięte.