Dziś będzie inaczej niż zwykle, bo będzie trochę o filmach, ale jednak ten odcinek powstał z myślą o graczach. Graczach-kinomanach.
Dlaczego tak? Sony wypuściło ostatnio, na swoją konsolę Play Station 4, grę którą doskonale można nazwać „grą filmową”. Wygląda pięknie, gra się w nią super i ma bardzo ciekawy scenariusz. Oczywiście, jak każdy niemal film, ma swoje wady, ale wygląda przepięknie! Powtórzyłem się? To jeszcze raz: wygląda znakomicie i lepiej o wielu filmów jakie widziałem w życiu. W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o „The Order 1886”.
Jednak, ja nie jestem zapalonym graczem i nie mógłbym opowiadać o grach sam. Zaprosiłem więc Paulinę i Dawida, z bloga marudzenie.pl, na którym opisują zarówno gry jak i filmy, by wspólnie ze mną porozmawiali o tym jakże zacnym tytule.
Żeby nie było, że rozmawiamy tylko o tym, w drugiej części odcinka zastanowiliśmy się, jakie gry mogłyby być (lub będą) przeniesione na duży ekran. Sądzę, że wyszła nam naprawdę ciekawa rozmowa o tym, jak granica między współczesnymi grami i kinem, powoli się zaciera.
Jednocześnie, bardzo serdecznie chciałbym podziękować Sony i Play Station za możliwość zagrania w „The Order 1886”. Wiedzieli, że nie jestem stałym graczem, który godziny swojego życia spędza przy konsoli, ale doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że na kinie się znam i na pewno docenię filmowość tego tytułu. :)
Zapraszam słuchania!
W odcinku gościnnie wystąpili:
- Paulina Wawrzyczek (@papalka)
- Dawid Marut
Prowadzący:
- Jan Urbanowicz (@yasiek_)
Spis treści
- Intro
- Wstęp – 00:00:26
- Lynyrd Skynyrd „Free Bird” – Kingsman – 00:10:25
- The Order 1886 – 00:19:32
- Gry, które mogą się stać świetnymi filmami – 00:43:56
- Na co do kina – 01:18:26
- Simple Minds „Don’t You (Forget About Me)” – The Breakfast Club – 01:26:54
Jeśli z jakiegoś powodu nie działa Wam subskrypcja odcinka, spróbujcie dodać nasz feed ręcznie.
Podcast: Play in new window | Download (Duration: 1:31:18 — 44.5MB)
Nie działa Ci player powyżej? Wywal cache z przeglądarki i odśwież stronę lub ją zrestartuj (przeglądarkę, nie stronę).