PADcast #86 – Nintendo Edition

· Komentarz: 1

Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia była wielka dyskusja na temat kondycji Nintendo, którą zainicjowało drastyczne obniżenie prognoz sprzedaży gier i sprzętu na najbliższe miesiące. Jako, że o tej japońskiej firmie mówimy w PADcaście rzadko, postanowiliśmy potraktować to jako pretekst do ogólnej dyskusji na temat Wii U i 3DS-a.

Nieoczekiwanie drugi temat, który mocno rozwinął się na nagraniu, dotyczy promocji w sklepach z cyfrową dystrybucją. Dziwni panowie w garniturach coraz częściej wspominają o psuciu rynku, z czym zgodzić się nie możemy. Obrywa się także kolejnym dziwnym zagraniom Schafera i Valve, które wykastrowało swój kontroler z ekranu dotykowego.

W sekcji gier dowiecie się, jak fan karcianek odbiera Hearthstone’a oraz dlaczego rok oczekiwania na zagranie w DMC to zdecydowanie zły pomysł.
Miłego słuchania!

W odcinku udział wzięli:

 • Dawid „DJYano” Maron (@dawidmaron)
 • Robert „Robson” Fijałkowski (@robsonf_pl
 • Tomek „Tenebrael” Dittrich

Subskrypcja

Subskrybujcie PADcast w iTunes – zdecydowanie najwygodniejsza metoda. Osoby bez dostępu do iTunes zapraszam do dodania nas za pomocą kanału RSS.

Spis treści

 • 00:01:40 – Parafialne / ważne, ważniejsze, najważniejsze
 • 00:04:06 – Różności społeczności / nasza społeczność oraz Q&A
 • 00:17:15 – Temat tygodnia / o kłopotach Nintendo
 • 00:54:14 – Newsy / co się wydarzyło w minionym tygodniu
 • 01:36:59 – Gra tygodnia / Hearthstone: Heroes of Warcraft [beta]
 • 01:53:50 – Tanie granie / DMC [pss/ps+]

Zapraszamy do odsłuchu

Nie działa Ci player powyżej? Wywal cache z przeglądarki i odśwież stronę lub ją zrestartuj (przeglądarkę, nie stronę).

Alternatywnie wersja MP3

One Comment

 1. Ja posiadam 3DSa (obecnie XL)) i Wii U od premiery. Na 3DS od początku miałem w co grać, choć też za kolorowo na starcie nie było. Sytuacje w moim przypadku uratował remake Ocarina Of Time (Zelda) w którą ciorałem po kilka godzin dziennie.
  Z Wii U było tak. Po premierze udało mi się wyrwać system z 5 grami. Szybko ograłem Super Mario U (dobre choć byłem przesycony podobną częścią na 3DS, którą ograłem wcześniej). ZombiU moim zdaniem było grą przeciętną i o mocno zawężonym gronie odbioerców. Też szybko ukończyłem i się pozbyłem. Ograłem jeszcze COD Black Ops (bardzo dobrze się w to grało zarówno na Padlecie jak i Wiilocie + Nunchuck oraz w multi ale to nie moja gra więc sprzedałem). Tekken TT2 – zaskoczenie – najlepiej mi się grało na Padzlecie i Pro controllerze – znacznie lepiej niż na dualshocku i kontrolerze od x360.
  Tak więc w/g mnie po premierze ten system miał jakiś potencjał. Nintendo niewątpliwie wtopiło nie wypuszczając swojego system sellera. Takie Mario 3D World które teraz wyszło na pewno by sprzedało ten system w ilości kilku milionów. Do tego Nintendo olało reklamę konsoli licząc, że się i tak sprzeda bo to coś nowego i nie ma konkurencji.
  Co do zakupu gier – nie jest źle – dużo gier można wyłapać na Allegro ale bardzo szybko się sprzedają te w dobrej cenie. Osobiście jak coś nie mogę dostać w Polsce to zamawiam przez amazon.co.uk. Jest w co pograć ale ten system nie rozpieszccza posiadaczy i gdybym nie miał innych konsol to bym pewnie był zawiedziony z zakupu zaraz po premierze.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *.


Szukasz czegoś do czytania?

Android okiem specjalistów

Wszystko o świecie Apple