PADcast #47 – Duchowy spadkobierca

· Brak komentarzy

W tym tygodniu mierzymy się z tematem Kickstartera. Słysząc słowa „duchowy następca” zaczynamy powoli odczuwać zażenowanie – czy naprawdę każda bardziej znana marka z lat 80-tych i 90-tych musi powrócić w formie „spadkobiercy”?

W newsach sporo czasu poświęcamy Quantic Dream – wiemy, że ich nowa gra na PlayStation 4 też się robi, a w najbliższych miesiącach prace ruszą już pełną parą. Nie oszczędzamy też Małgorzaty Sochy (mam nadzieję, że nas nie słucha), która odebrała nam jakąkolwiek nadzieję na udaną polską wersję jednej z najważniejszych gier tego roku. Rozmawiamy także na temat niedawno zakończonej imprezy Digital Dragons, na której toczyło się kilka naprawdę ciekawych dyskusji.

W tym odcinku przyszła pora na zakurzonego pada, w którym Dawid wspomina swoje wrażenia z grania w Montezuma’s Revenge. Dyskusja prawdziwie old-schoolowa, bo gra ma już na karku niemal 30 lat.

W grze tygodnia rozkładamy na czynniki pierwsze niedawne premiery dla Plusowiczów – czyli The Cave i Okami HD. Słuchając podcastu dowiecie się, czy osoba, która nie jest wielkim fanem japońskich klimatów jest w stanie skończyć tak specyficzną produkcję.

Miłego słuchania!

W odcinku udział wzięli:

Subskrypcja

Subskrybujcie PADcast w iTunes – zdecydowanie najwygodniejsza metoda. Osoby bez dostępu do iTunes zapraszam do dodania nas za pomocą kanału RSS.

Spis treści

  • 00:01:14 – Różności społeczności oraz Q&A
  • 00:05:37 – Temat tygodnia – Kickstarter jako zło wcielone czy fenomen o jakim nie przyszło nam nawet śnić?
  • 00:39:37 – Newsy – ciekawostki minionego tygodnia
  • 01:22:49 – Zakurzony PAD – Montezuma’s Revange [C64]
  • 01:31:12 – Premiery tygodnia – Dead Island: Riptide
  • 01:37:39 – Gra tygodnia / The Cave & Okami HD

Zapraszamy do odsłuchu

Nie działa Ci player powyżej? Wywal cache z przeglądarki i odśwież stronę lub ją zrestartuj (przeglądarkę, nie stronę).

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *.


Szukasz czegoś do czytania?

Android okiem specjalistów

Wszystko o świecie Apple