PADcast #46 – Gracz w klatce technologii

· Brak komentarzy

FPS-y, rozdzielczości, efekty – o co twórcy gier powinni walczyć?

W temacie tygodnia zastanawiamy się, które aspekty technologicznie znacząco wpływają na rozgrywkę. W dyskusji przewija się temat płynności animacji, rozdzielczości jakie oferują gry oraz wszelkie inne efekty, które starają się wzbogacić gameplay (jak chociażby coraz mniej modne 3D).

W newsach dyskutujemy głównie o nowych produkcjach. Odświeżony Flashback budzi w nas mieszane emocje, ale ekscytujemy się za to nowymi materiałami z oldschoolowego Project Eternity od studia Obsidian. Nie mogło u nas zabraknąć także nowo-zapowiedzianego Batmana Arkham Origins i niesamowicie klimatycznego (i kiczowatego zarazem) Far Cry’a 3: Blood Dragon. Na deser pastwimy się nad kolejnymi plotkami odnośnie nowego Xboxa, który chyba obchodzi nas coraz mniej.

W Kanciku Prowadzącego uciekamy nieco od tematów growych i dotykamy zagadnienia fotografii cyfrowej. Powszechna od wielu lat technologia otworzyła przed nami zupełnie nowe możliwości, ale w pewnych aspektach nas zubożyła. Oprócz tego Paweł i Robert kłócą się o możliwości high-endowych aparatów i różnice między sprzętami ze średniej i wysokiej półki cenowej.

Dawid po raz kolejny nie zawiódł w temacie indyków i przedstawi Wam grę Edna&Harvey – Harvey’s New Eyes. Zakupiona na promocji przygodówka okazała się szalenie klimatycznym Point’n’Clickiem.

W odcinku udział wzięli:

Subskrypcja

Subskrybujcie PADcast w iTunes – zdecydowanie najwygodniejsza metoda. Osoby bez dostępu do iTunes zapraszam do dodania nas za pomocą kanału RSS.

Spis treści

  • 00:01:35 – Parafialne – Ważne, ważniejsze, najważniejsze
  • 00:02:15 – Różności społeczności oraz Q&A
  • 00:05:42 – Temat tygodnia – Technologie które towarzyszą grom video
  • 00:34:23 – Newsy – ciekawostki minionego tygodnia
  • 01:21:29 – Kancik prowadzącego – DJYano i fotografia
  • 01:45:57 – Indyk – Edna&Harvey – Harvey’s New Eyes [PC]
  • 01:54:32 – Premiery tygodnia – Injfustice: Gods Among Us
  • 01:41:28 – Tanie granie – Hitman Trilogy (PlayStation Store)

Zapraszamy do odsłuchu

Nie działa Ci player powyżej? Wywal cache z przeglądarki i odśwież stronę lub ją zrestartuj (przeglądarkę, nie stronę).

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *.


Szukasz czegoś do czytania?

Android okiem specjalistów

Wszystko o świecie Apple