Na Luzie – 003 – Siri Eyes Free, OK Glass i Chevrolet MyLink

· komentarze 4

Witamy w trzecim odcinku naszego technologiczno-motoryzacyjnego programu. Dzisiaj rozbijamy się po ulicach Warszawy Chevroletem Trax, na pełnym wypasie. Ma szyberdach, klimę… i w ogóle. Najważniejszą jego cechą jest jednak MyLink – pierwszy system tego typu wspierający Siri Eyes Free oraz w przyszłości iOS in the Car. Testujemy całość dla Was, przy okazji rozważając przyszłość systemów multimedialnych w samochodach oraz sposobach ich integracji z istniejącymi telefonami. Zapraszamy!

4 Comments

 1. No właśnie o to chodzi, po to ten telefon jest schowany, żeby go nie dotykać w czasie jazdy, bezpieczeńswto ;)
  Z Parrotem i Volvo i przejmowanie ekranu to troche poszaleliście ;) bardziej prawdopodobne będzie, że zrezygnują z Parrota lub będzie można wybrać system w samochodzi podczas zamawiania samochodu.

 2. Co do kompasu to z tego co mi wiadomo to przywędrowało to do Europy z USA gdzie większość dróg jest oznaczona N/S lub W/E i pochodzi z czasów kiedy nawigację nie były jeszcze tak powszechne. Bardzo łatwo wtedy zorientować się czy jedziesz w dobrym kierunku czy w przeciwnym (a właściwie jak mówił mój fizyk to czy masz dobry zwrot).
  Wielkie dzięki za test MyLinka ponieważ powoli zbieram się do kupna samochodu i jak tylko pierwszy raz zobaczyłem ten system to byłem strasznie ciekawy jak to działa w praktyce.
  Nie powiedzieliście tylko, że system potrafi grać samodzielnie tzn. bez iPhone’a czy jakiegokolwiek innego telefonu, jest najnormalniejszym na świecie radiem.
  Odcinek bardzo ciekawy, bardzo przyjemnie się oglądało i jak zwykle czekam na więcej.
  Ps. Norbert powiem Ci ze nie tylko taksówkarze i nie tylko w Warszawie mają takie plakietki :)

 3. Zerknijcie na http://appleinsider.com/articles/13/07/27/editorial-why-ios-in-the-car-is-a-very-big-deal-for-apple a kilka spraw się chyba wyjaśni

 4. Sądzę, że blokowanie niektórych funkcji podczas jazdy jest średnim rozwiązaniem. Przecież system może chcieć obsługiwać również pasażer. 
  Ciekaw jestem też kiedy Apple udostępni developerom API do iOS in the car bo jak narazie w dokumentacji SDK dla iOS 7 się nie pojawiło.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *.


Szukasz czegoś do czytania?

Android okiem specjalistów

Wszystko o świecie Apple