Cukrzyca a dieta – gość Jan Urbanowicz

· komentarze 3

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Pawła z Jaśkiem – cukrzykiem. Opowiada na przykładzie własnych doświadczeń i zdobytej wiedzy o tym, co lubi jeść i pić. Podpowiada, jak racjonalnie się odżywiać i jakie składniki posiłków mogą podnośić cukier. Na co oprócz wartości odżywczych zwracać uwagę? Co przyspiesza, a co spowalnia metabolizm cukru? Co jeszcze oprócz cukru osoby z cukrzycą powinny monitorować? I na koniec – jak i dlaczego uprawiać sport. Godzinna bardzo miła i rzeczowa rozmowa. Komentujcie i zadawajcie pytania pod odcinkiem. Przekażcie proszę tą audycję wszystkim znajomym chorym na cukrzycę.

Namiary na Jaśka:
Twitter Jan Urbanowicz
Podcast filmowy Małe Filmidło

Muzyka: Hemiola „Hemiola-Foxtrot”

ANW034a (s)

3 Comments

  1. Nie jestem cukrzykiem, jednak po odsłuchaniu audycji stwierdzam, że jestem na „diecie cukrzycowej” Mogę jeść wszystko, ale zwyczajnie, żeby dobrze się czuć, mieć energię dla siebie i zabawy z dziećmi, postanowiłem racjonalnie się odżywiać. Słodycze wyeliminowałem ze swoje diety zupełnie, tak samo wszelkie przetworzone produkty z mąki. Ale: Z uwagi na to, że mogę sobie jednak pozwolić na grzeszki, pozostałem jedynie przy zajadaniu się jogurtami z dodatkiem ksylitolu lub samodzielnie wyhodowanej stewii, a z mąk to jedynie chleb własnej roboty (cztery kromki w tygodniu) łatwe i chce się żyć… i żeby nie było, że mam silny charakter i predyspozycje do takiego życia, od roku mam normalną wagę, przedtem przez lata miałem 30 kg nadwagi – codziennie po pracy dwa batony i opakowanie waflów familijnych – horror. Decyzja o schudnięciu to moja decyzja, nikt mnie nie zmuszał.

  2. Jeśli można, polecę pewną stronkę. Są tam autorskie programy napisane przez chorego na cukrzycę seniora. Programy dla cukrzyków i odchudzających się. 
    http://www.cukrzycaseniora.pl

  3. emace Racjonalne odżywianie jest po prostu korzystne. Mamy energię, i nie czujemy ochoty, żeby się dopychać czymś słodkim, albo tłustym. Gratuluję zmiany nawyków żywieniowych i zrzuceniu nadmiaru kilogramów.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *.


Szukasz czegoś do czytania?

Android okiem specjalistów

Wszystko o świecie Apple