PADcast #67 – Branża, granża

· Komentarz: 1

Bolączki i problemy branży gier wideo.

W tym odcinku pogadamy trochę o tym na jakie choroby cierpi branża gier wideo, nie chodzi tu o #branżę ale o swego rodzaju mechanizmy panujące i towarzyszące premierom gier, ich rozdmuchiwanym do niebotycznych rozmiarów budżetom, nie tyle na samo tworzenie co marketing i promocję jak wiemy nie zawszę produktu najwyższej jakości.

Ten tydzień kolejny raz dostarcza wiadomości ale raczej mało pozytywnych dla wielkiego N i sprzedaży ich tak mocno nextgenowej konsoli jaką jest Wii U. Będzie też o tym, że Gaikai na PS4 w Europie to przyszłość i to dosyć odległa, oraz omówimy po krótce, to co zaprezentowało Sony na tegorocznym TGS.

Gry, gry, gry, czyli dwa znakomite tytuły. Pierwszy to rewelacyjny Rayman Legends oraz, ku naszemu zaskoczeniu bardzo przyjemnej wersji Diablo 3, na konsole obecnej generacji.

Ważne dni aby sięgnąć po karty płatnicze to, 11.09 i premiera Pupperteer oraz 12.09 i symulator wojny czyli Arma 3.

Miłego słuchania!

W odcinku udział wzięli:

Subskrypcja

Subskrybujcie PADcast w iTunes – zdecydowanie najwygodniejsza metoda. Osoby bez dostępu do iTunes zapraszam do dodania nas za pomocą kanału RSS.

Spis treści

 • 00:02:33 – Parafialne / ważne, ważniejsze, najważniejsze
 • 00:07:29 – Różności społeczności / nasza społeczność oraz Q&A
 • 00:11:41 – Temat tygodnia / Branża, granża
 • 00:48:39 – Newsy / co się wydarzyło w minionym tygodniu
 • 01:21:17 – Gra tygodnia / Rayman Legends & Diablo 3
 • 02:07:13 – Premiery tygodnia
  Pupperteer – 11.09
  Arma 3 – 12.09

Zapraszamy do odsłuchu

Nie działa Ci player powyżej? Wywal cache z przeglądarki i odśwież stronę lub ją zrestartuj (przeglądarkę, nie stronę).

Alternatywnie wersja MP3

One Comment

 1. Co do Wii U to dystrybutora praktycznie nie ma od premiery – była tylko pierwsza skromna partia konsol i nawet mój preorder nie został do dzisiaj zrealizowany bo nie ma dystrybutora. W co grać na Wii U? Nie jesteśmy rozpieszczani ale jako dodatkowa konsola to można coś ograć. NintendoLand jest świetne na kilka osób – im więcej na raz tym zabawniej. Wyszło kilka gier wartych ogrania ale dopiero teraz zaczyna coś wychodzić konkretniejszego jak Pikminy, Wonderful 101, Rayman ma najlepszą edycję na Wii U zaraz będzie Zelda WindWaker HD i reszta tytułów, którymi Nintendo atakuje w okresie przedświątecznym. Może sprzedaż Wii U lekko ruszy :D
  Rayman Legends Challenge App czyli te codzienne i cotygodniowe ewenty były od kilku miesięcy na Wii U jako zadośćuczynienie za przesunięcie premiery. Demko z min. Castle Rock wyszło chyba w Styczniu na Wii U.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *.


Szukasz czegoś do czytania?

Android okiem specjalistów

Wszystko o świecie Apple