PADcast #50 – Gry nie dla idiotów

· komentarze 2

Pierwsza pięćdziesiątka za nami :).

Na liczniku PADcastów pojawił się już numerek #50. Choć to ładna, okrągła liczba, nie czujemy jeszcze potrzeby wielkiego świętowania i zamiast tego skupimy się na obchodach pierwszego roku działalności PaDtv.

Tematem głównym dzisiejszego odcinka jest edukacja. Spokojnie, nie rozmawiamy o maturze, a o tym, czego uczą nas gry. Poruszamy ważny dla wszystkich rodziców temat rozwoju ich dziecka i zastanawiamy się, które aspekty gier pozytywnie wpływają na ich kreatywne myślenie i przyszłe podejmowanie decyzji.

W newsach przeważają pozytywne opinie na temat nowego Wolfensteina. Zastanawiamy się, czy Metro: Last Light rzeczywiście będzie tak dobrą grą, jak wskazują na to pierwsze oceny, a przy okazji skreślamy z listy życzeń Fuse od Insomniac Games, które w końcowej formie całkowicie rozmija się z oczekiwaniami, jakie powstały przy pierwszym zwiastunie gry.

W kanciku prowadzącego Dawid porusza temat… tak, zgadliście – indyków. Tym razem nie chodzi o same gry niezależne, a o zmieniającą się politykę Sony, która w kontekście kolejnej generacji ma ulec znaczącej zmianie.

Mobilki reprezentują w tym odcinku dwie gry. Side-scroller w przyjemnej oprawie, czyli Badland oraz logiczna gra The Room. Na sam koniec Michał z Dawidem rozwodzą się na temat Catherine, a Dawid powie Wam jeszcze parę słów na temat The Book of Unwritten Tales, bardzo przyjemnej przygodówki, która łączy tradycyjny gameplay z nowoczesną oprawą.

Miłego słuchania!

W odcinku udział wzięli:

Subskrypcja

Subskrybujcie PADcast w iTunes – zdecydowanie najwygodniejsza metoda. Osoby bez dostępu do iTunes zapraszam do dodania nas za pomocą kanału RSS.

Spis treści

 • 00:01:46 – Parafialne – Garść ważnych informacji
 • 00:03:20 – Różności społeczności oraz Q&A
 • 00:09:36 – Temat tygodnia – Gry i nauka płynąca z tejże formy rozrywki
 • 00:42:53 – Newsy – ciekawostki minionego tygodnia
 • 01:24:41 – Mobilki – The Room & Badland
 • 01:38:24 – Premiery tygodnia – Metro: Last Light
 • 01:39:50 – Gra tygodnia – Catherine & The Book of Unwritten Tales

Zapraszamy do odsłuchu

Nie działa Ci player powyżej? Wywal cache z przeglądarki i odśwież stronę lub ją zrestartuj (przeglądarkę, nie stronę).

Alternatywnie wersja MP3

2 Comments

 1. Gratulacje za 50 odcinków. Jedziemy do setki…

 2. PEPE_WBOP
  dokładnie tak :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *.


Szukasz czegoś do czytania?

Android okiem specjalistów

Wszystko o świecie Apple