PADcast #38 – Oldschool vs. Newschool

· Brak komentarzy

W tym tygodniu rozmawiamy o nieustannie zachodzących zmianach w grach i w podejściu graczy. Czy branża elektronicznej rozrywki zmierza w dobrym kierunku?

W temacie tygodnia dyskutujemy na temat różnic w dzisiejszych grach, w porównaniu z produkcjami z lat 80-tych i 90-tych. Zastanawiamy się, dlaczego niektórzy twórcy traktują graczy jak kretynów i zabierają nam możliwość myślenia. Szukamy także różnic w podejściu graczy i tego, w jaki sposób traktują współczesne produkcje.

W „Zakurzonym padzie” Dawid przypomina sobie o Alien Breedzie, zagrywając się jednocześnie w jego odnowioną wersję z PS Store. Za to Robert i Michał wspominają zapoczątkowaną przy premierze PlayStation 2 serię SSX.

W Kanciku Prowadzącego Dawid opowiada o swoich spostrzeżeniach dotyczących rosnącej popularności e-sportu. Kto wie, może gry wideo rzeczywiście trafią kiedyś na Igrzyska Olimpijskie? Jeśli będziecie zainteresowani tym tematem, być może powróci on na nasze łamy w bardziej obszernej formie.

W części newsowej dyskutujemy m.in. o nowej grze Adriana Chmielarza, utraty ekskluzywności Rayman Legends przez Nintendo oraz pierwszych odczuciach po zapowiedzi Wiedźmina 3.

Więc tak jak widziecie sporo ciekawych rzeczy i ponad dwie godziny, jak to określił ostatnio Filip Dawidziński „dobrej gadki”.

W odcinku udział wzięli:

Subskrypcja

Subskrybujcie PADcast w iTunes – zdecydowanie najwygodniejsza metoda. Osoby bez dostępu do iTunes zapraszam do dodania nas za pomocą kanału RSS.

Spis treści

  • 00:01:17 – Parafialne – PADcast w FINALE! oraz Q&A
  • 00:05:30 – Różności społeczności oraz Q&A
  • 00:12:53 – Temat tygodnia – Oldschool vs. Newschool
  • 00:48:49 – Newsy – ciekawostki minionego tygodnia
  • 01:34:52 – Kancik prowadzącego – Dawid i e-sport
  • 01:49:33 – Zakurzony PAD – Alien Breed & SSX
  • 02:05:37 – Premiery tygodnia – Aliens: Coloniam Marines
  • 02:09:28 – Tanie granie – Dirt Showdown /59 PLN

Zapraszamy do odsłuchu

Nie działa Ci player powyżej? Wywal cache z przeglądarki i odśwież stronę lub ją zrestartuj (przeglądarkę, nie stronę).

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *.


Szukasz czegoś do czytania?

Android okiem specjalistów

Wszystko o świecie Apple