PADcast #279 – Rycerz widmo

W duecie o tym, czy gry powinny być neutralne.

Kurz po targach E3 2018 już opadł, chociaż czeka na Was pełnoprawny odcinek, który z przysłowiowymi ogórami nie ma wiele wspólnego. Na naszej facebookowej grupie zapytaliśmy Was o czym chcielibyście posłuchać w nowym odcinku PADcastu. Jednym z komentarzy było „byle nie o polityce”. Tak się jakoś złożyło, że w tym tygodniu dość mocno o tę sferę zataczamy.

Do tematu odcinka nakręcił nas Yves Guillemot, szef Ubisoftu, który nieco na siłę odniósł się do „kontrowersji” związanych z tematami politycznymi w The Division 2, jednocześnie zapewniejąc, że wszystkie gry tego wydawcy pozostają politycznie neutralne. Pytanie tylko… czy to na pewno dobrze? Czy przypadkiem jednym z elementów miałkości branży nie jest autocenzura, którą twórcy nakładają na siebie jeszcze na etapie projektowania gry? Z drugiej strony zastanawiamy się dlaczego takie detale jak pocałunek z The Last of Us Part II potrafią wywoływać aż tyle emocji.

Nie zabrakło też drobnych dygresji na temat trybów battle royale i naszego lekkiego zmęczenia tematem, jak również kompatybilności wstecznej, która naszym zdaniem powinna stanowić fundament każdej kolejnej generacji konsol.

W dziale gier dominuje Switch. Oczarowujący Hollow Knight, nieco rozczarowujący Mario Tennis, a na deser momentami żmudny Moonlighter.

Z kolejnym odcinkiem rozpoczynamy lato z padem, co oznacza utrwalenie cyklu dwutygodniowego w okresie wakacyjnym. Trzymajcie się i do usłyszenia!

W odcinku udział wzięli:

Tematy:

  • Gry neutralnie polityczne, ale czy nie wyprane z emocji?
  • Battle royale zaczyna nudzić
  • Kompatybilna wsteczność fundamentem kolejnych generacji

Gry:

  • Hollow Knight
  • Mario Tenis: Aces
  • Moonlighter

Subskrypcja

Subskrybujcie PADcast w iTunes – zdecydowanie najwygodniejsza metoda. Osoby bez dostępu do iTunes zapraszam do dodania nas za pomocą kanału RSS.

Zapraszamy do odsłuchu

Nie działa Ci player powyżej? Wywal cache z przeglądarki i odśwież stronę lub ją zrestartuj (przeglądarkę, nie stronę).

Komentarze są zamknięte.