Nadgryzieni – 90 – Kamil z Policją w pościgu za iPhonem

· komentarzy 28

W środę Beacie Szmit skradziono iPhone’a. Po godzinie miała go spowrotem, a to wszystko dzięki chłodnej głowie Kamila, jej męża, oraz zaufaniu, którym obdarzyła go toruńska Policja. W tym odcinku Kamil jest gościem i opowiada Wam o tym zdarzeniu! Zapraszamy!

Linki do poszczególnych tematów znajdziecie podczas odsłuchu samego podcastu, a szczegółowy spis treści znajduje się poniżej.

Muzyka

Flattr

Dziękujemy wszystkim, którzy przekonali nas do wprowadzenia tej formy „pochlebiania” nam.

Jeśli macie pytania to tradycyjnie zapraszamy do komentarzy tutaj lub na Facebooku.

Subskrybujcie Nadgryzionych w iTunes — zdecydowanie najwygodniejsza metoda.

Spis treści

 • 00:00:00.000 – Kamil Szmit – właściciel iWay
 • 00:01:12.117 – „Punkt dla iPhone’a. Telefon dogonił złodzieja.”
 • 00:01:46.423 – Kamil opowiada o tym jak doszło do odzyskania iPhone’a swojej żony
 • 00:14:04.326 – Daytona 675!

Zapraszamy do odsłuchu

28 Comments

 1. ej można posłuchać bez iTunes ?

 2. Spróbuj pod Chrome lub iOS/Android.

 3. Jak zobaczyłem w iTunesie na okładce Nadgryzionych plakietkę z jedynką to pomyślałem, że program zwariował i mi oznaczył jako niesłuchany odcinek wczorajszy. Wchodzę i widzę, że jest odcinek nr 90. Szok. Super. Jutro nr 91? ;-)

 4. Ja rozumiem, że sprawa jest „gorąca”, ale wydawać te 15? minut jako pełnoprawny odcinek?

 5. A jaka to różnica dla Ciebie?

 6. Za mało do słuchania :p I trochę się rozdrabniacie imho…

 7. Jedni narzekają na to, że są za długie odcinki. Inni na to, że za krótkie. Za mało. Za dużo. Za rzadko. Za często. :)

  „Raz w tygodniu, czasami dwa.”

 8. Warto przypomnieć tez felieton z zeszłych wakacji z iMagazine 7-8/2011 opisujący pogoń za iPadem po południowej Polsce:

 9. Ufają sobie, a za rok rozwód :D

 10. Sorry, ale komentarz wyjątkowo słaby.

 11. Już powinno działać na stronie jeśli masz flasha.

 12. wystarczyło nazwać „Nadgryzieni Extra” i wszyscy by byli zadowoleni :)

 13. Bardzo się cieszę słuchając takich historii :) Złodziej
  e przeważnie to debile…
  ps. Nawet jak będzie hasło na przycisku power to jest jeszcze tryb samolot i wyciągnięcie karty sim. Nie wspominając już o resecie ale o tym już mało kto wie, a na pewno nie złodziej.

 14. Oby więcej takich funkcjonariuszy w naszym kraju.

 15. Może i słaby, ale to samo życie. A sama audycja bardzo interesująca szczególnie że sytuacja miała miejsce 200m ode mnie

 16. Lepsze jest według mnie google latitude bo można zobaczyć historię gdzie telefon się przemieszczał i gdzie został ostatecznie wyłączony. W find my iphone po wyłączeniu telefonu możemy zapomnieć o zlokalizacjiowaniu telefonu…

 17. witam, dzien dobry, hej i czesc, pisze do tego tego dziwnego typa, Roberta czy jakos on tak ma, nie wiem za bardzo bo android jest lepszy a Apel to lipa jest itp…
  Dobra, zartowaem (wiem niesmieszne ;d), Norbert, jaki masz mikrofon, bo wymiata twoj głos, Wotciech. M. moze sie uczyc ;)

 18. Find my iPhone pokazuje ostatnią zapisaną lokalizację jeśli nie znajdzie nowej.

 19. Pojawiło się pytanie o numer alarmowy 911. Już tłumaczę. Wszyscy wiedzą o numerach bezpośrednich 997, 998, 999 – wiadomo. 112 to numer alarmowy przeznaczony dla sieci telefonii komórkowych polskich abonamentów. Niemniej jednak nasz kraj odwiedzają cudzoziemcy z „bloku zachodniego”, gdzie to właśnie „911” jest numerem alarmowym. Działa on na tej samej zasadzie co 112, czyli przekierowuje rozmowy do CPR (Centrum Powiadamiania Ratunkowego).
  Kiedy tak naprawdę wszedł do użytku? – tego akurat nie wiem – nie jestem, aż tak doinformowany, być może to dzięki EURO bądź TU-154.
  Pozdrawiam z dystansem

 20. Albo się rodzisz z naturalnym niskim głosem albo tankujesz z kolegami spore ilości alkoholu wydzierając się przy tym w rytm świńskich przebojów Disco Polo w PUB`ie – efekt możesz zaobserwować dnia następnego ;)

 21. Właśnie jestem świadkiem takiej sytuacji…

  Wchodzi właściciel nowego Samsung Galaxy SII i stwierdza, że zostawił telefon w domu. Ok, trudno. Za chwilę dzwoni telefon stacjonarny. Patrzy, a to numer jego Galaxy. To niemożliwe, bo w domu nikogo nie ma. Czyli telefon wziął ale zgubił? Odbiera, nikt się nie odzywa. Opcja FindMyiPhone przydałaby się idealnie. Samsung/Android też dają jakąś taką funkcjonalność (chyba jakaś zewnętrzna aplikacja). Pytam więc czy ma coś takiego i słyszę, że nie, bo to się trzeba rejestrować i takie tam… No cóż. Jak się nie ma zaufania do producenta własnego sprzętu/systemu to tak to jest.
  Obiecuję sobie, że nie wyłączę „Usług lokalizacji” w moim iPhone4S nawet jak bateria będzie już nieźle „dojechana”. :) W moim starym iPhone3G włączałem to tylko gdy używałem GPS. Ale tu nie ma bata – zostawiam włączone, bo to się przydaje. :)

 22. Ciąg dalszy…
  Smartfon leżał zwyczajnie w domu. Dlaczego sam dzwonił? W domu na pewno nikogo nie było. Może Galaxy ma jakąś opcję oddzwaniania jak się do niego dzwoni. Jeżeli ma to nic to nie daje, bo tylko się człowiek zdenerwował. :) „Find my iPhone” z całą pewnością jest lepszym rozwiązaniem. :)

 23. Tak, można też normalnie, czyli na iPhone/iPod/iPad. :)

 24. Ja miałem podobną sytuację, niestety Policja stwierdziła, że nie ma pewności czy telefon mi skradziono czy go zgubiłem, a jeśli zgubiłem to już nie ich problem. Całe szczęście z pomocą przyszli znajomi i iPad.

 25. Możesz coś więcej powiedzieć w temacie?

 26. Okazało się, że wypadł mi w taksówce. Przejechaliśmy ponad 50 km po Łodzi za przemieszczającym się telefonem, gdy po dłuższym jego postoju udało nam się go dogonić poznałem taksówkę którą jechałem wcześniej. Wszystko skończyło się dobrze, lecz trwało to zdecydowanie za długo a sama rozmowa z policją na komendzie wyglądała mniej więcej tak:
  – …mogę namierzyć ten telefon z dokładnością do kilku metrów.
  – To proszę go na mierzyć.
  – (namierzam na iPadzie, pokazuje) o aktualnie jest tutaj.
  – no i co?… w czym problem?
  Ogólnie rozmowa jak z debilem.

 27. Pingback: [3G - 4.1] Problem z znajdź iPhone

 28. Pingback: Zaufanie

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *.


Szukasz czegoś do czytania?

Android okiem specjalistów

Wszystko o świecie Apple