Nadgryzieni – 69 – Zamykamy ACTA

· komentarzy 12

W dzisiejszym odcinku gości specjalista od bezpieczeństwa, czyli nasz własny Krzysztof Młynarski, która rzekomo podłączył internet w Polsce, zrootował pierwszego Androida oraz przewodzi grupie Anonymous. My tylko wiemy, że pisze dla iMagazine … Krzysiek oczywiście wypowiada się w temacie ACTA, a my wcześniej omawiamy wyniki finansowe Apple za Q1 2012 oraz krótko wspominamy o ich edukacyjnej inicjatywie oraz iBooks Author.

Zapraszamy!

Linki do poszczególnych tematów znajdziecie podczas odsłuchu samego podcastu, a szczegółowy spis treści znajduje się poniżej.

Partnerem Nadgryzionych jest Audioteka.pl – serwis zajmujący się dystrybucją audiobooków do pobrania i odtwarzania na komputerze, na mp3-playerach, komórkach, sprzęcie HiFi i w autach.

Jeśli dokonujecie zakupu poprzez WWW, to wprowadzając kod promocyjny „Nadgryzieni” dostaniecie 10% zniżki!!! Niestety nie dotyczy to zakupów przez aplikację na iPhone ze względu na politykę Apple.

Jeśli macie pytania to tradycyjnie zapraszamy do komentarzy tutaj lub na Facebooku.

Subskrybujcie Nadgryzionych w iTunes — zdecydowanie najwygodniejsza metoda.

Spis treści:

 • 00:00:00.057 – Witamy
 • 00:01:14.903 – ACTA podpisana
 • 00:15:15.466 – Wyniki finansowe Apple za Q1 FY 2012
 • 00:20:02.460 – Edukacyjna inicjatywa Apple
 • 00:29:26.011 – 802.11ac już w 2012 roku?
 • 00:32:22.062 – Krzysztof Młynarski o ACTA
 • 01:13:25.562 – Dominik poleca Ski Tracks

Zapraszamy do odsłuchu:

12 Comments

 1. aż się chce słuchać jak Krzysztof Młynarski mówi, BRAWO! Premier powinien posłuchać tego zanim wydał pozwolenie podpisu ACTA!

 2. Jeszcze nie jest nic stracone. Korzystajmy z własnych PRAW!

  http://referendumacta.pl/

 3. Bardzo fajny odcinek :) brawo dla pana Krzysztofa Młynarskiego,

 4. Doklejam się ;-)

 5. bardzo fajny odcinek, Pan Krzysztof bardzo przystępnie opowiedział co to ACTA – brawo, więcej takich wypowiedzi.

 6. Jak już mówimy o ACTA i scenariuszach. Popisy antypirackiej działalności. Pokaz włażenie w dupsko Hamerykanom – nie jest dobrze a może być jeszcze gorzej.

  http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Student-pierwsza-ofiara-miedzynarodowych-porozumien-antypirackich,wid,14199686,wiadomosc.html

  Pamiętajmy iż Polska to pokazałaby dopiero klasę. Zapewne dorzuciłaby sama gratis dwóch dodatkowych studentów! A co, tak nasz rząd kocha Amerykę.

 7. Troszkę przeraziło mnie jak w 1:05:05 Krzysztof nonszalancko powiedział o sprawie wody od Kaddafiego. Facet został bezczelnie zlikwidowany, bo był niewygodny, sprawa została zakłamana, a kłamstwo zapisane w historii. Nie można mówić o takich sprawach ot tak – że tak jest i już. Przez takie godzenie się i przechodzenie nad tym do porządku dziennego mamy potem takie akcje jak z ACTA. Przestępcy ze światka politycznego wychodzą potem z założenia, że mogą spokojnie mordować ludzi w imię swoich interesów i wprowadzać „prawo”, które będzie służyło im, a nie obywatelom, a tępy naród to przyjmie i tylko wzruszy ramionami…

 8. ACTA nie ominęła nawet Nadgryzionych. Ale tu przynajmniej było szybko, konkretnie i ciekawie. Dzięki! :)

 9. Moim zdaniem jeden z lepszych odcinków! Bardzo fajnie się słuchało. Widać że Krzysztof Młynarski jest mocno w temacie i w bardzo fajny sposób wytłumaczył sprawę ACTA. Dzieki za tą dawkę wiedzy, Pozdrawiam

 10. Bardzo ciekawy odcinek.
  Pan Krzysztof bardzo prosto i przystępnie powiedział co to jest ACTA. Brawo.

 11. Jestem zawiedziony i rozczarowany Waszym ostatnim odcinkiem. Być może Pan Krzysztof Młynarski jest fachowcem w kwestii zabezpieczeń sieci komputerowych – jednak temat dotyczył międzynarodowej umowy prawnej, której Pan Krzysztof niestety nie zrozumiał  (sam mówił wielokrotnie „nie jestem prawnikiem”). Jego wtręty o Kadafim i koncernach samochodowych – świadczą, że mamy do czynienia z osobą wyznającą tzw. teorie spiskowe, których niektórzy nazywają „oszołomami”. Jestem pewien, że za rok będziecie się wstydzić tych  wszystkich niedorzeczności w sprawie ACTA jakie zostały wypowiedziane w tym odcinku. Wasz wierny słuchacz.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *.


Szukasz czegoś do czytania?

Android okiem specjalistów

Wszystko o świecie Apple